Cпецпроекты

Два львівські театри працюють над п’єсою Олега Сенцова


0 321 14
Львівський режисер, керівник театру «І люди, і ляльки» Олексій Кравчук почав роботу над п'єсою «Номери» засудженого і незаконно утримуваного в Росії українського режисера Олега Сенцова. Читка п'єси відбудеться в рамках Міжнародного конгресу ПЕН-клубу, що триватиме у Львові з 17 по 24 вересня.

У проекті задіяні знаний у Львові художник Олексій Хорошко, актори Театру ім. Лесі Українки і студенти-театрали Львівського національного університету ім. Івана Франка.

«Драматургія просто шикарна. Я ставився до Олега Сенцова більше як до політичної фігури, так що і для мене його драматургічне обдарування стало справжнім відкриттям. Для читань ми обрали лише першу дію. Проте, коли у Театрі ім. Лесі Українки завершиться конкурс на посаду директора та художнього керівника, я запропоную до постановки п’єсу повністю», — розповів у коментарі ZAXID.NET Олексій Кравчук.

За словами режисера, на меті цього проекту — нагадати і про Олега Сенцова, і про усіх незаконно ув’язнених українців у Російській Федерації, а також у «ДНР» та «ЛНР», зокрема й про відомого вченого Ігоря Козловського, який перебуває в полоні.

Також Олексій Кравчук висловив надію, що «Номери» у майбутньому могли б стати проектом двох театрів — Театру Лесі і театру «І люди, і ляльки» (специфіка п’єси передбачає використання ляльки).

П’єса «Номери» написана задовго до сфальсифікованого Росією звинувачення Олега Сенцова у тероризмі, проте багато що в цьому тексті сприймається як пряма проекція долі українського кінорежисера, письменника та громадського активіста. Дивні персонажі п’єси замість імен мають номери. Парні — це істоти чоловічої статі, непарні — жіночої. Кожен день їхнього життя схожий на інший. Усі події відбуваються за жорсткими правилами, встановленими верховним божеством — Нулем.

Нагадаємо, у серпні 2015 року російський суд засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Сенцов разом з іншим обвинувачуваним у його справі Олександром Кольченком під час оголошення вироку виконували гімн України.

Фото: РИА Новости

Подписывайтесь на нас в Facebook

Написать комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: